slavní Vlkodaci

24. 10. 2007 | † 23. 11. 2008 | kód autora: v1T
Gilles Garnier
Garnier pocházel z kraje, kde se to vlky jen hemžilo, a jako vlkodlaci tu byli v letech 1520 až 1575 odsouzeni čtyři lidé.Byl to samotář a hromadný vrah, který údajně požíral děti, co se zatoulaly daleko od domova. Svědci, kteří ho viděli tato zvěrstva páchat, tvrdili, že na sebe někdy bere podobu vlka. Když pak Garniera chytili, přiznal se, že se skutečně proměňoval ve vlka a že zabíjel a požíral děti. Byl proto obviněn z odporných zločinů lykantropie a čarodějnictví a 18. ledna1573 byl zaživa upálen ve východofrancouzském Dôle.

obrazek

Peter Stubbe
Pocházel s Kolína nad Rýnem. Vlastnil prý kouzelný opasek, který mu údajně daroval sám Ďábel a umožňoval mu na sebe brát podobu vlka. Zavraždil a snědl 13 dětí (včetně vlastního syna) a dvě těhotné ženy. Stubbe byl 28. října 1589 lámán v kole, sťat a upálen.

obrazek

Ačkoli se zdá, že většina odsouzených vlkodlaků byli několikanásobní vrazi stižení psychózou, mají vlkodlakové i mírumilovnější stránku. Roku 1692 vyprávěl osmdesátiletý venkovan Thiess soudcům v Jurgensburgu, v tehdejší ruské provincii Livonsko, že se třikrát za rok promění ve vlka. Proměnit se ve zvíře a bojovat ve prospěch svého lidu byl osud, který mu byl ohlášen již v den zrození. V noci před svatou Lucií, před svatým Janem a o svatodušních svátcích se prý společně s dalšími livonskými vlkodlaky vydával na cestu do pekla, kde bojovali s ďábli a černokněžníky o nadcházející úrodu. Thiess byl zřejmě pokračovatelem dávné tradice snových bitev o plodnost, v nichž někteří lidé bojovali ve zvířecí podobě.
obrazek

 Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sex

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.